Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Değerli dost ve müşterilerimiz…

Doğaltaşın insanoğlunun zevkleri arasına girmesi çok eski çağlara dayanır. Mermerin doğaltaş ailesi içerisinde bulunan zirvedeki rolünün sebebi bu tecrübeden ileri gelir.

Ülkemiz dünyada ki doğaltaş rezervlerinin %42 sini elinde bulunduran zengin kaynak yapısıyla tüm dünyadaki mermer işletmecilerinin gözdesi konumundadır. Ülkemizin mermerlerini yabancı isimler takarak kendi ürünleriymiş gibi dünya pazarında satışa sunmaları işinin bilincinde olan her firma gibi bizimde gözümüzden kaçmamıştır. Bu asırlara dayanan misyonun takipçisi olan ORTADOĞU MERMER ülkemizin köklü firmalarından biridir. 51 yıllık ticari geçmişi bulunan ORTADOĞU MERMER İstanbul Çekmeköy’de 15.000 m2 açık alan 5.000 m2 kapalı alan da bulunan kendi tesislerinde günümüz teknolojisinin tüm imkânlarından yararlanarak yıllık kapasitesi 25.000 m3 blok mermer 800.000 m2 ebatlı ve plaka mermer üretimi yapmaktadır.

Firmamız geniş makina parkuru ve alanın da yetişmiş kalifiye personelleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Öte yandan, Marmara adası ve Kuzuluk’ta bulunan mermer ocaklarında blok mermer satışlarını sürdüren firma genç ve dinamik kadrosuyla yurdumuz ve tüm dünyada ki mermer pazarını takip etmektedir. Firmamız Marmara mermeri olmak üzere diğer mermer ve taş üretimini yurt içi ve yurt dışı piyasalarına ORTADOĞU MERMER kalitesiyle sunmaktadır.

Başta, Avrupa ülkeleri, Amerika, Rusya, Çin, Türki Cumhuriyetleri, Ortadoğu ülkeleri, Afrika ve uzak doğu ülkelerine ebatlı ve uygulamalı olarak ürünlerini ihraç etmek suretiyle ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Yarım asrı doldurmuş olan firmamız, günümüzün gerektirdiği tüm teknolojik imkânları seferber ederek çevik, dinamik ve atak kadrosunu bünyesinde muhafaza etmeyi ilke edinmiştir. Bu ilkeler doğrultusunda eski ve yeni arasındaki köprü vazifesini mermer uygulamalarıyla yerine getirerek haklı gurunu yaşamaktadır.

Firmamız kendi tesislerinde kendi personeli ile blok, plaka ve ebatlanmış mermer üretimi ve satışının yanı sıra her türlü proje, tasarım uygulamalı üretiminin montajını gerçekleştirmektedir.

Uygulama alanlarımız; Her türlü konut, iş merkezi, otel ve alışveriş merkezleri, dekoratif döşeme, kaplama, havuz, fıskiye, çeşme, şadırvan, hamam, sütun, başlık, mukarnas, mihrap, mimber, kafes, söve, şömine, mezar, anıt, heykel, restorasyon vs. her türlü mermer işleri taahhütlü gerek alt firma gerek çözüm ortaklığı gerek ürün tedariki noktasında yurt içi ve yurtdışı referanslarımız mevcuttur.

Gelişen piyasalar ve güçleşen rekabet şartları altında firmamız Ortadoğu Mermer SAN VE İNŞAAT A.Ş başarının, inancın, cesaretin, planlamanın, doğru risk alabilmenin sonucu olduğunun bilinci ile yarınlara hazırlanmakta üretim faaliyetlerinin ve yatırımlarının hızla devam ederek sektöründe geleceğin Türkiye’sinin yıldızları arasında olmaya adaydır.

Ortadoğu Mermer. San ve İnşaat. A.Ş